Forbes link
Forbes special link
4
5

Safichem Group

Plaší

Členů

2

Tržby

5,6
mld. Kč

Ebitda

545
mil. Kč

Průmyslová skupina rozvětvená hned do několika oborů od chemie přes strojírenství až po farmacii. Otec a syn Plaší ji budují už přes 20 let. Loni z ní vyčlenili zpracovatele drahých kovů Safina a firmu prodali holdingu Renova ruského miliardáře Viktora Vekselberga.

Namísto toho rozvíjejí novou strojírenskou větev, do které patří už čtyři české podniky (Pacovské strojírny, ZVU Strojírny, Dukla Strojírny a DIO Hradec Králové) s celkovým obratem přes dvě miliardy korun. Expanzi tímto směrem řídí Tomáš Plachý mladší, jeho otec Tomáš se stará o inženýrskou větev, která bude mj. projektovat pro Agrofert rozšíření výroby hnojiv na Slovensku. V majetku skupiny je také Palác Koruna na Václavském náměstí.

 

Inspirujte se u Vodafonu

Vodafone nabízí firmám komplexní telekomunikační řešení OneNet, které spojuje klasické pevné linky, mobilní telefony a internetové připojení, a jehož součástí je i mnoho nadstavbových produktů z oblasti ICT. Hlavní výhodou je příprava řešení na míru dané společnosti, možnost využívat všech moderních služeb na základě podpisu jediné smlouvy a v neposlední řadě také péče osobního konzultanta, kterou zákazníci velmi oceňují. Zjistěte si více.
6