Forbes link
Forbes special link
5
6

DEK

Kutnarovi

Členů

2

Tržby

7,0
mld. Kč

Ebitda

420
mil. Kč

Jestliže u většiny firem byl nejprve otec zakladatel, který pomalu přepouští místo mladším, v DEK to bylo trochu jinak. Hlavními hybateli obchodu s hydroizolacemi byli od počátku Vít Kutnar a jeho spolužák z ČVÚT Jindřich Horák, zatímco Kutnarův otec Zdeněk jim jako zkušený stavař spíše ukazoval směr, kterým by se v byznysu mohli vydat. Dnes je z DEK největší obchod se stavebninami v Česku, Horák se stáhnul do pozice minoritního akcionáře a skupinu řídí Vít Kutnar. Jeho otec je ale stále členem představenstva, manželka Petra správní ředitelkou celé skupiny. DEK loni utržil 8,9 miliardy korun a EBITDA se vyšplhala na 480 milionů. Obě čísla jsou rekordní.

Skupina loni otevřela už druhé stavebniny, kde lze nakupovat stylem „drive thru“. První stojí ve Vestci u Prahy, druhé v Hostivaři. Kutnar starší rád fotografuje a podle jeho syna je výjimečné, aby se na nějaké fotce vůbec objevil. Obvykle je totiž za objektivem. Tato fotografie je výjimkou a pochází z návštěvy Chateau Mcely.

Inspirujte se u Vodafonu

Vodafone nabízí firmám komplexní telekomunikační řešení OneNet, které spojuje klasické pevné linky, mobilní telefony a internetové připojení, a jehož součástí je i mnoho nadstavbových produktů z oblasti ICT. Hlavní výhodou je příprava řešení na míru dané společnosti, možnost využívat všech moderních služeb na základě podpisu jediné smlouvy a v neposlední řadě také péče osobního konzultanta, kterou zákazníci velmi oceňují. Zjistěte si více.
7