Forbes link
Forbes special link
6
7

Agrostroj Pelhřimov

Stokláskovi

Členů

4

Tržby

5,0
mld. Kč

Ebitda

528
mil. Kč

Strojírenský, dopravní a hotelový holding, který od počátku devadesátých let buduje letos pětašedesátiletý Lubomír Stoklásek, mu pomáhá řídit celá rodina. Jeho dcera Monika Suchánková je šéfkou divize gastro v Agrostroji Pelhřimov, který je největším výrobcem zemědělských strojů v Česku a zároveň srdcem více než pětimiliardové skupiny. Její manžel Jiří Suchánek je ředitelem Spa Resortu Lednice a starší bratr Lubomíra Jiří Stoklásek pracuje jako obchodní ředitel Humpoleckých strojíren, které také patří do holdingu.

Jejich sestra Marie Rafajová je zástupkyní ředitele hotelu Skalní Mlýn v Blansku. Lubomír Stoklásek je stoprocentním majitelem Agrostroje Pelhřimov a mezi jeho další firmy patří dopravní ČAD Blansko, Léčebné lázně Lednice nebo Moravská Agra. Lubomír Stoklásek je zároveň letošním nováčkem na seznamu nejbohatších Čechů. Forbes jeho jmění odhaduje na 5,4 miliardy korun.

Inspirujte se u Vodafonu

Vodafone nabízí firmám komplexní telekomunikační řešení OneNet, které spojuje klasické pevné linky, mobilní telefony a internetové připojení, a jehož součástí je i mnoho nadstavbových produktů z oblasti ICT. Hlavní výhodou je příprava řešení na míru dané společnosti, možnost využívat všech moderních služeb na základě podpisu jediné smlouvy a v neposlední řadě také péče osobního konzultanta, kterou zákazníci velmi oceňují. Zjistěte si více.
8