Forbes link
Forbes special link
3
4

Kofola

Samarasovi

Členů

2

Tržby

6,2
mld. Kč

Ebitda

536
mil. Kč

„Pořád hledáme. Na Balkáně i tady,“ říká šéf a spolumajitel Kofoly Janis Samaras (43). Jeden velký obchod právě dotáhl, ale už plánuje další. V březnu Kofola převzala slovinskou nápojářskou firmu Radenska a otevřela si tak dveře do bývalé Jugoslávie, Rakouska a Itálie, kde všude slovinskou značku znají. Tržby celé Kofoly po začlenění Radensky stoupnou skoro o miliardu korun, což by v našem žebříčku mohlo za rok stačit k útoku na medailové pozice.

V málokteré zemi stojí proti Coca-Cole a Pepsi podobná lokální konkurence jako v Česku. Černou lékořicovou limonádu pijí Češi od roku 1960, posledních 16 let v režii Janise Samarase a jeho otce Kostase, který rodinné podnikání zakládal. Bohužel Kostas Samaras 8. října letošního roku ve věku pětasedmdesáti let zemřel. O tom, jak bude po jeho odchodu nově rodinné podnikání uspořádané, vás budeme informovat.

Kofola měla loni dobrý rok díky zlevnění surovin, úspoře nákladů a posunu k produktům s vyšší marží. Po převzetí značek UGO a Mangaloo má už 53 barů s čerstvou šťávou, v listopadu 2014 dostala exkluzivitu na distribuci rakouských džusů Rauch.

Inspirujte se u Vodafonu

Vodafone nabízí firmám komplexní telekomunikační řešení OneNet, které spojuje klasické pevné linky, mobilní telefony a internetové připojení, a jehož součástí je i mnoho nadstavbových produktů z oblasti ICT. Hlavní výhodou je příprava řešení na míru dané společnosti, možnost využívat všech moderních služeb na základě podpisu jediné smlouvy a v neposlední řadě také péče osobního konzultanta, kterou zákazníci velmi oceňují. Zjistěte si více.
5