Forbes link
Forbes special link
2
3

Juta

Hlavatí

Členů

2

Tržby

6,1
mld. Kč

Ebitda

657
mil. Kč

Syn stejně všechno zdědí, dědické řízení je v mém případě jasné, říká na rovinu Jiří Hlavatý, jediný majitel společnosti Juta, senátor za hnutí ANO a otec jediného syna Jiřího. Ten je dnes manažerem prodeje pro zemědělské výrobky pro region Německa, jeho manželka Romana je asistentkou prodeje divize netkaných textilií. Loňský rok byl pro Hlavatého staršího výjimečný, zvítězil v soutěži EY Podnikatel roku, dostal se do Senátu a jeho firma měla rekordní výsledky. „A já to s pokorou přijímám jako vrchol své profesní kariéry,“ uvedl Hlavatý pro Forbes.

Juta loni utržila 7,05 miliardy korun a hrubý zisk se podle odhadu vyšplhal na 650 milionů. Co za nárůstem stojí? Podle Hlavatého se o 30 procent zvýšily například prodeje umělých trávníků, které mimo jiné míří na velká fotbalová hřiště v Česku, v Německu nebo v Saúdské Arábii. Podobně si vedly netkané geotextilie používané při stavbách silnic a železnic a hydroizolační membrány pod skládky odpadu a na kaskádové čištění odpadních vod.

Inspirujte se u Vodafonu

Vodafone nabízí firmám komplexní telekomunikační řešení OneNet, které spojuje klasické pevné linky, mobilní telefony a internetové připojení, a jehož součástí je i mnoho nadstavbových produktů z oblasti ICT. Hlavní výhodou je příprava řešení na míru dané společnosti, možnost využívat všech moderních služeb na základě podpisu jediné smlouvy a v neposlední řadě také péče osobního konzultanta, kterou zákazníci velmi oceňují. Zjistěte si více.
4