Forbes link
Forbes special link
1

Metalimex

Otavovi

Členů

2

Tržby

26,2
mld. Kč

Ebitda

978
mil. Kč
Sourozenci Petr a Simona Otavovi společně řídí největší českou rodinou firmu, kterou vybudoval jejich otec. Petr Otava starší ovšem letos v létě náhle zemřel, takže mladá generace musela skupinu Metalimex kompletně převzít. „Jen čtrnáct dní mi trvalo, než jsem se zorientoval v otcově developerském projektu ve Španělsku. Jedna strana dopředu, dvě dozadu,“ popsal Petr Otava těžkou dobu. Sám byl už několik let výkonným ředitelem skupiny, což mu přebírání odpovědnosti za hlavní část byznysu - tedy obchodu a výrobu v Česku - ulehčilo. Jeho sestra Simona je zase už delší dobu finanční ředitelkou a nově postoupila do představenstev několika klíčových firem.

 

Celou skupinu Metalimex zastřešuje firma MTX CZ, kterou stoprocentně vlastnil Petr Otava starší. Nové majetkové uspořádání zatím rodina neoznámila. Mezi pilíře skupiny patří obchodník s komoditami Metalimex, výrobce měděných plechů a pásů pro průmysl Měď Povrly a společnost AL Invest Břidličná. Skupina v roce 2013 převzala ostravské koksovny OKK. V Polsku byla v roce 2014 založena firma Amex Coal Sp., což je joint venture mezi Metalimexem a americkou skupinou AMCI, jež je významným hráčem v těžbě a obchodu se surovinami. Amex se věnuje transportnímu servisu v přístavech.

Inspirujte se u Vodafonu

Vodafone nabízí firmám komplexní telekomunikační řešení OneNet, které spojuje klasické pevné linky, mobilní telefony a internetové připojení, a jehož součástí je i mnoho nadstavbových produktů z oblasti ICT. Hlavní výhodou je příprava řešení na míru dané společnosti, možnost využívat všech moderních služeb na základě podpisu jediné smlouvy a v neposlední řadě také péče osobního konzultanta, kterou zákazníci velmi oceňují. Zjistěte si více.
2